IMPULS
dla środowiska
W Europie około 35% zużytych tuszy i tonerów do drukarek trafia do recyklingu i regeneracji, w Polsce to tylko 10%, pozostała część niestety „ląduje” na wysypiskach śmieci – a musimy mieć świadomość, że to wyjątkowo uciążliwe dla środowiska odpady!
TONERY IMPULS
Dbamy o nasze środowisko.
Dzięki odpowiedzialnemu gospodarowaniu odpadami, które zapewniamy po zużyciu tonera zmniejszamy ilość toksycznych śmieci przekazywanych na wysypiska.
Redukują emisję CO2
Pomagają zmniejszać negatywny wpływ gazów cieplarnianych wytwarzanych przez człowieka, dzięki mniejszej emisji CO2 powstałej w wyniku produkcji nowych wkładów.
Zmniejszają ilość śmieci
Zużyte kasety w 100% poddawane są recyklingowi, a powstałe z nich surowce ponownie trafiają na linie produkcyjne.
Tworzą zielone miejsca pracy
Dzięki używaniu naszych tonerów Twoje miejsce pracy staje się przyjazne środowisku. Organizujemy odbiór naszych zużytych tonerów z Twojego biura.
DAJEMY DRUGIE ŻYCIE NASZYM TONEROM
W ramach działań na rzecz zrównoważonego rozwoju zadbaliśmy o to aby nasze tonery, które trafiają na rynek wpisywały się w założenia cyrkularnej gospodarki odpadami.
Jak to robimy? Przykładowo z 1 tony tonerów uzyskujemy:
plastik - 46%
Regranulat uzyskiwany w procesie recyklingu może służyć do produkcji bardzo różnych produktów, dzięki czemu nie trzeba wytwarzać kolejnych setek tysięcy ton tworzyw sztucznych i „zasilać” nimi środowiska. Z plastiku pozyskanego z naszych tonerów wytwarzane są między innymi: wieszaki na ubrania, obudowy do telewizorów, części do ekspresów, folie, meble ogrodowe, opakowania. Granulat z tworzyw sztucznych można skutecznie pozyskiwać do 10 razy.

aluminium - 2,5%
Aluminium z recyklingu nie różni się jakościowo od pozyskanego z rudy, którego koszt otrzymania jest dziesięciokrotnie większy. Przetworzone aluminium wykorzystuje się do produkcji np. puszek do napojów, przewodów elektrycznych,
„Recykling 1 tony aluminium pozwala zaoszczędzić 6 ton boksytu i 9 ton emisji CO2. Globalnie recykling aluminium pozwala zaoszczędzić ponad 100 milionów ton CO2 każdego roku ”

metale - 40%
Złom metali i żelaza doskonale nadaje się do recyklingu i praktycznie może być przetwarzany nieskończenie wiele razy. Przetopione metale przerabiane są przykładowo na cienką blachę, rury czy belki. Część stopów trafia do produkcji elementów pralek.

proszek tonerowy i pozostałe 11,5%
Odseparowany ze zużytej kasety proszek w kolejnym etapie zostaje zneutralizowany. Po recyklingu zostaje wykorzystany jako dodatek do betonu przemysłowego.

KARTONY
Każda tona makulatury odpowiada 14 drzewom i może być odzyskiwana 6-7 razy, zanim włókna stracą swoje właściwości. Zmniejsza się zużycie energii o około 50% w przypadku zastosowania jako surowca papieru z makulatury w porównaniu z papierem z surowców drzewnych. Odzyskany papier wykorzystywany jest głównie do produkcji tektury falistej, kartonów opakowaniowy, papieru gazetowego i ręczników papierowych.
